Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Hi guys!

Jak to się stało, że lipiec minął tak szybko? Mam wrażenie, że wakacje dopiero co się zaczęły.

Ale w sierpniu czekają na nas nowe wyzwania! Ja pomału szykuję się do pewnych zmian biznesowych – będę je Wam relacjonować na Instagramie, gdy tylko nabiorą trochę kształtu. Mobilizowanie się do pracy nad nimi nie jest dla mnie łatwe, ale wiem, że to co pomaga to systematyczność i jasny plan działania.

To samo sprawdza się w przypadku nauki angielskiego. Dlatego też sierpniowy kalendarz może Wam się przydać jeśli tak jak ja, czasem macie problem z motywacją.

 

Zerknijcie poniżej co przygotowałam dla Was na ten miesiąc!

Jak to działa?

Kalendarz ma dwie formy – interaktywną, w której znajdziesz linki do różnych stron oraz przygotowaną do uzupełnienia przez Ciebie – sam/a decydujesz, co będziesz robić danego dnia. Obie wersje można pobrać i wydrukować.

Co robimy?

PONIEDZIAŁKI: ćwiczymy czytanie! Wstawiłam linki do stron, które mogą być ciekawymi źródłami informacji na różne tematy.

WTORKI: wpadnijcie na MINI-LEKCJĘ na InstaStories!

ŚRODY: mówimy! Gadamy do siebie, nagrywamy się, utrwalamy nowe słowa i konstrukcje i nie zapominamy o prawidłowej wymowie.

CZWARTKI: znów zapraszam na InstaStories, gdzie pojawią się quizy na poziomach B2 i C1. Pomimo wysokiego poziomu, bardzo polecam – można się wiele nauczyć!

PIĄTKI: podsumowujemy tydzień ćwicząc pisanie! Moją propozycją jest pisanie pamiętnika, ale może być to cokolwiek innego.

SOBOTA: w weekendy wrzucamy na luz i oglądamy filmiki! W Kalendarzu znajdziecie linki do różnych ciekawych kanałów na youtube (głównie rozrywkowych), ale możecie obejrzeć zupełnie co innego, byleby po angielsku!

NIEDZIELA: ćwiczymy angielski w rytm muzyki! Polecam stronę lyricstraining.com, gdzie słuchając piosenek dostajemy zadanie na uzupełnienie tekstu.

 

Są to tylko moje propozycje i oczywiście możecie je dostosowywać do siebie. Każdy kontakt z angielskim jest dobry, a Kalendarz, mam nadzieję, pomoże Wam w systematycznej i przyjemnej nauce.

 

W pierwszym tygodniu sierpnia również wybieram się na urlop – spędzę 9 dni podróżując autem po Niemczech! Z tego też względu nie będzie wtedy mini-lekcji i quizów na InstaStories.

 

A jakie są Wasze plany na sierpień? Dajcie znać w komentarzach!

POBIERZ Kalendarz Angielskiego – sierpień 2021 (wersja interaktywna)
POBIERZ Kalendarz Angielskiego – sierpień 2021 (wersja do uzupełnienia)

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Kalendarz angielskiego – sierpień 2021

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie