Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

 

Hi guys!

No i mamy GRUDZIEŃ.

Koniec roku to dla mnie zawsze czas przemyśleń nad tym co się wydarzyło przez ostatnie 12 miesięcy. I powiem Wam, że ja ze stycznia i obecna ja to trochę inna osoba! Było sporo gorszych i lepszych momentów, wiele okazji do rozwoju działalności i samej siebie, wiele lekcji. Jestem bardzo ciekawa co przyniesie 2022!

Ale zanim wskoczymy w kolejny rok robiąc listę postanowień, poświęćmy chwilę na refleksję nad tym, co udało nam się osiągnąć do tej pory. No właśnie – udało Ci się dotrwać do grudniowego Kalendarza Angielskiego!

Chciałabym, żebyśmy podczas nauki w tym miesiącu doceniali swoje postępy. Gdy czytasz teksty, oglądasz filmiki, przypomnij sobie jak wyglądał Twój angielski na początku roku i jak bardzo udało Ci się rozwinąć!

Zerknijmy na kalendarz!

Co robimy?

PONIEDZIAŁKI: ćwiczymy czytanie! W tym miesiącu wiele portali o tematyce rozrywkowej!

WTORKI: wpadnijcie na MINI-LEKCJĘ na InstaStories!

ŚRODY: mówimy! Gadamy do siebie, nagrywamy się, utrwalamy nowe słowa i konstrukcje i nie zapominamy o prawidłowej wymowie. Starałam się wymyślić tematy na tyle ogólne, aby każdy mógł dostosować je do siebie.

CZWARTKI: znów zapraszam na InstaStories, gdzie pojawią się quizy na poziomach B2 i C1. Pomimo wysokiego poziomu, bardzo polecam – można się wiele nauczyć!

PIĄTKI: podsumowujemy tydzień ćwicząc pisanie! Moją propozycją jest pisanie pamiętnika, ale może być to cokolwiek innego.

SOBOTY: w weekendy wrzucamy na luz i oglądamy filmiki! W Kalendarzu znajdziecie linki do różnych ciekawych kanałów na youtube, ale możecie obejrzeć zupełnie co innego, byleby po angielsku!

NIEDZIELE: ćwiczymy angielski w rytm muzyki! Polecam stronę lyricstraining.com, gdzie słuchając piosenek dostajemy zadanie na uzupełnienie tekstu.

Są to tylko moje propozycje i oczywiście możecie je dostosowywać do siebie. Każdy kontakt z angielskim jest dobry, a Kalendarz, mam nadzieję, pomoże Wam w systematycznej i przyjemnej nauce.

23 grudnia zaczynamy przerwę świąteczną – zachęcam Cię do nauki na własną rękę, wracając do propozycji z poprzednich miesięcy lub odkrywając nowe źródła samodzielnie!

Z jakiego osiągnięcia jesteś najbardziej dumny/a w 2021? Daj znać w komentarzu!

POBIERZ Kalendarz Angielskiego – grudzień 2021 (wersja interaktywna)
POBIERZ Kalendarz Angielskiego – grudzień 2021 (wersja do uzupełnienia)

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Kalendarz angielskiego – grudzień 2021

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie