Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

 

Hi guys! July’s here!

 

Lato rozkręciło się na dobre! Wspaniale poczuć choć trochę normalności, móc spędzać więcej czasu poza domem, podróżować i cieszyć się wspaniałą pogodą. Słońce i wysokie temperatury mogą nie do końca sprzyjać siedzeniu nad książkami…

 

Na szczęście w Kalendarzu Angielskiego na lipiec wszystkie zadania zajmują dosłownie chwilę i mogą być wykonywane z dowolnego miejsca na ziemi (o ile macie tam internet)!

A nasz najnowszy kalendarz wygląda TAK!

Jak to działa?

Kalendarz ma dwie formy – interaktywną, w której znajdziesz linki do różnych stron oraz przygotowaną do uzupełnienia przez Ciebie – sam/a decydujesz, co będziesz robić danego dnia. Obie wersje można pobrać i wydrukować.

Co robimy?

PONIEDZIAŁKI: ćwiczymy czytanie! Wstawiłam linki do stron, które mogą być ciekawymi źródłami informacji na różne tematy.

WTORKI: wpadnijcie na MINI-LEKCJĘ na InstaStories!

ŚRODY: mówimy! Gadamy do siebie, nagrywamy się, utrwalamy nowe słowa i konstrukcje i nie zapominamy o prawidłowej wymowie.

CZWARTKI: znów zapraszam na InstaStories, gdzie pojawią się quizy na poziomach B2 i C1. Pomimo wysokiego poziomu, bardzo polecam – można się wiele nauczyć!

PIĄTKI: podsumowujemy tydzień ćwicząc pisanie! Moją propozycją jest pisanie pamiętnika, ale może być to cokolwiek innego.

SOBOTY: w weekendy wrzucamy na luz i oglądamy filmiki! W Kalendarzu znajdziecie linki do różnych ciekawych kanałów na youtube, ale możecie obejrzeć zupełnie co innego, byleby po angielsku!

NIEDZIELE: ćwiczymy angielski w rytm muzyki! Polecam stronę lyricstraining.com, gdzie słuchając piosenek dostajemy zadanie na uzupełnienie tekstu.

 

Są to tylko moje propozycje i oczywiście możecie je dostosowywać do siebie. Każdy kontakt z angielskim jest dobry, a Kalendarz, mam nadzieję, zmotywuje Was do systematycznej i przyjemnej nauki

 

W tym miesiącu wybieram się również na urlop – wyjeżdżam do rodziny! Z niektórymi zobaczę się pierwszy raz od prawie roku! W tym czasie chciałabym poświęcić im jak najwięcej czasu, dlatego przez dwa tygodnie nie będzie Mini-lekcji ani Quizów.

 

Ogromnie się cieszę, że nadal będziemy uczyć się razem w tym miesiącu! Nad czym chcielibyście szczególnie popracować w lipcu? Dajcie znać w komentarzach!

POBIERZ Kalendarz Angielskiego – lipiec 2021 (wersja interaktywna)
POBIERZ Kalendarz Angielskiego – lipiec 2021 (wersja do uzupełnienia)

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Kalendarz angielskiego – lipiec 2021

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie