Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Hi guys! Kolejny tydzień oznacza kolejne zadania do naszego #KalendarzAngielskiego na Instagramie. Dziś w Stories przybliżam słówka, które bardzo przydają się, gdy chcemy przytoczyć czyjąś wypowiedź, czyli przy reported speech. Chodzi mianowicie o reporting verbs!

Nazwa może brzmieć trochę tajemniczo, ale są to czasowniki bardzo potrzebne do codziennego użytku. Pomogą nam urozmaicić nasze wypowiedzi. Znając je w końcu przestaniemy w kółko powtarzać „he said”, „she told me” i będziemy brzmieć o wiele CIEKAWIEJ!

Czasowniki podzieliłam na cztery kategorie w zależności od konstrukcji z jakąś się łączą. Oprócz samego znaczenia czasowników, to właśnie na to powinniście zwrócić największą uwagę 😉

Jak korzystać z materiałów? To moje sugestie:

zajrzyj na moje konto na Instagramie 12 stycznia 2021 lub do moich wyróżnionych pt. „Styczeń z angielskim” i obejrzyj moją mini lekcję,

 • pobierz plik Reporting verbs – teoria i zapoznaj się z tym zagadnieniem. Przeanalizuj dokładnie treść, ale nie ucz się jej na pamięć!
 • pobierz plik Reporting verbs – praktyka i rozwiąż zadanie z pierwszego dnia. Miej teorię pod ręką i szukaj w niej podpowiedzi,

 • sprawdź swoje odpowiedzi na stronie 4 pliku z zadaniami,

 • rozwiązuj zadania stosując metodę Spaced Repetition, czyli na drugi, czwarty, siódmy i jedenasty dzień po zapoznaniu się z reporting verbs!

 

W pozostałe dni korzystaj postaw na naukę „na luzie”, czyli np. usiądź na kanapie i bez wyrzutów sumienia oglądaj serial (oczywiście po angielsku!)

 

Let’s do this!

 

PS. to nie są wszystkie reporting verbs – tak naprawdę jest ich trochę więcej. Starałam się wybrać takie, z którymi spotykam się najczęściej.POBIERZ PLIK Reporting verbs – teoria

POBIERZ PLIK Reporting verbs – praktyka

przeczytaj

KOMENTARZE

1 Comment

 1. Third conditional – English Teacher Magda
  19 stycznia 2021 @ 12:27

  […] guys! Reported speech i reporting verbs już opanowane? Jeśli tak, to czas na najnowszą porcję […]

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

REPORTING VERBS

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie