Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Hi guys! Reported speech i reporting verbs już opanowane? Jeśli tak, to czas na najnowszą porcję gramy!

Tym razem przyjrzymy się trzeciemu trybowi warunkowemuTHIRD CONDITIONAL. Jeśli jesteście na poziomie średniozaawansowanym, to na pewno słyszeliście o trybach warunkowych. Trzeci jest często uznawany za najtrudniejszy z nich. Ale czy na pewno jest aż tak straszny? 😉

Kluczem jest oczywiście zrozumienie, kiedy będziemy używać tego typu zdań oraz zapamiętanie konstrukcji. A później zostaje już tylko praktyka – zarówno w zadaniach, jak i tworzeniu własnych zdań i pisemnie i ustnie.

Całe szczęście, przygotowałam dla Was kompletny zestaw: wyjaśnienia + ćwiczenia, aby ułatwić Wam pracę. Na moim Instagramie w wyróżnionych Stories „Styczeń z angielskim” znajdziecie również nagranie, w którym tłumaczę to zagadnienie.

Poniżej moja propozycja jak korzystać z materiałów:

  • pobierz plik Third conditional – teoria i zapoznaj się z tym zagadnieniem. Przeanalizuj ją dokładnie i postaraj się zapamiętać konstrukcję.
  • pobierz plik Third conditional – praktyka i rozwiąż zadanie z pierwszego dnia. Miej teorię zawsze pod ręką,
  • sprawdź swoje odpowiedzi na stronie 3 pliku z zadaniami,
  • rozwiązuj zadania stosując metodę Spaced Repetition, czyli na drugi, czwarty, siódmy i jedenasty dzień po zapoznaniu się z trzecim trybem warunkowym!

W pozostałe dni możesz odpuścić ćwiczenia – zamiast tego ćwicz słuchanie, czytanie i tworzenie własnych wypowiedzi!

Ready? Let’s do this!POBIERZ PLIK Third conditional – teoria

POBIERZ PLIK Third conditional – zadania

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Third conditional

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie