Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Hi guys! Are you football fans? Ja nie zaliczyłabym się do miłośników piłki nożnej, ale orientuję się w temacie po polsku 😉 Wypadałoby się zatem orientować również po angielsku!

Nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji w życiu się znajdziemy – może kiedyś wylądujemy w brytyjskim pubie podczas wyświetlania ważnej rozgrywki. Wszyscy będą się ekscytować, krzyczeć o OFFSIDE albo PENALTIES, a my nie będziemy wiedzieć o co chodzi…

Dlatego też przygotowałam dla Was na dziś małą porcję słówek związanych z piłką nożną właśnie! Oprócz listy, w pliku do pobrania znajdziecie również zadania i odpowiedzi do nich.

Jak z korzystać z zadań? Oto moje sugestie:

  • zajrzyj na moje konto na Instagramie do moich wyróżnionych Stories pt. Styczeń z angielskim i obejrzyj moją mini lekcję

  • pobierz plik Football vocabulary i rozwiąż zadanie z pierwszego dnia.

  • sprawdź swoje odpowiedzi na stronie 4 pliku z zadaniami

  • rozwiązuj zadania stosując metodę Spaced Repetition, czyli na drugi, czwarty, siódmy i jedenasty dzień po zapoznaniu się ze słówkami!

  • oprócz tego zadbaj również o kontakt z angielskim na własną rękę – zajrzyj na sportową stronę internetową po angielsku, obejrzyj jakiś filmik na youtube o futbolu, a może nawet mecz! W ten sposób najłatwiej zapamiętać nowe słówka 🙂

You ready? Let’s do this!


POBIERZ Football vocabulary – lista słówek i zadania

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Football vocabulary

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie