Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Hi guys! Dziś nauczymy się przepowiadać przyszłość po angielsku! Lub raczej jak o naszych przepowiedniach mówić 😉

Po angielsku w zależności od tego, jak bardzo jesteśmy pewni, że coś się wydarzy, będziemy stosować różne formy gramatyczne. W plikach znajdziecie cztery z nich: MIGHT, WILL, BE GOING TO oraz PRESENT CONTINUOUS. Zajrzyjcie do pliku Predictions and arrangements – teoria po więcej wyjaśnień.

Ważne: te formy tak naprawdę można czasem stosować zamiennie. Wiąże się to jednak z tym, że nasz odbiorca może inaczej zrozumieć jak bardzo jesteśmy pewni jakiegoś zdarzenia. Ale ostatecznie i tak nas zrozumie 🙂

Jak korzystać z materiałów. Moje sugestie są następujące:

  • zajrzyj na moje konto na Instagramie 2 lutego 2021 lub do moich wyróżnionych pt. „Luty z angielskim” i obejrzyj moją mini lekcję,
  • pobierz plik Predictions and arrangements – praktyka i rozwiąż zadanie z pierwszego dnia. Miej teorię pod ręką i szukaj w niej podpowiedzi,
  • sprawdź swoje odpowiedzi na stronie 3 pliku z zadaniami,
  • rozwiązuj zadania stosując metodę Spaced Repetition, czyli na drugi, czwarty, siódmy i jedenasty dzień po zapoznaniu się z zagadnieniem!

W pozostałe dni korzystaj postaw na naukę „na luzie”, czyli np. usiądź na kanapie i bez wyrzutów sumienia oglądaj serial (oczywiście po angielsku!)

 

Let’s do this!POBIERZ Predictions and arrangements – teoria

POBIERZ Predictions and arrangements – praktyka

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Predictions and arrangements – might, will, be going to, Present Continuous

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie