Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Hi guys! Dziś temat dla ambitnych (czyli zapewne wszystkich Was to czytających! :D), szczególnie tych, którzy myślą o egzaminach, ale także dla wszystkich chcących zgłębiać tajniki angielskiej gramatyki i używać bardziej wyszukanych konstrukcji.

Nauczymy się przestawiać! INWERSJA, to taki zabieg stylistyczny, w którym przestawiamy wyrazy w zdaniu, dzięki czemu nasza wypowiedź brzmi trochę bardziej podniośle i elegancko. Ale niektóre zdania, które tu znajdziecie mogą być równie dobrze użyte w codziennych sytuacjach (np. zdania z „not only”)

Zajrzyjcie do plików, zapoznajcie się z wyjaśnieniami i przećwiczcie inwersję w zadaniach.

Jak korzystać z materiałów? Oto moja propozycja:

  • zajrzyj na moje konto na Instagramie 16 lutego 2021 lub do moich wyróżnionych pt. „Luty z angielskim” i obejrzyj moją mini lekcję,

  • pobierz plik Inversion – teoria i zapoznaj się z tym zagadnieniem. Przeanalizuj dokładnie treść, ale nie ucz się jej na pamięć!

  • pobierz plik Inversion – praktyka i rozwiąż zadanie z pierwszego dnia. Miej teorię pod ręką i szukaj w niej podpowiedzi,

  • sprawdź swoje odpowiedzi na stronie 4  pliku z zadaniami,

  • rozwiązuj zadania stosując metodę Spaced Repetition, czyli na drugi, czwarty, siódmy i jedenasty dzień po zapoznaniu się z zagadnieniem!

W pozostałe dni dbaj o swój kontakt z angielskim czy to oglądając seriale czy przeglądając anglojęzyczne treści w internecie lub robiąc cokolwiek innego, co sprawia Ci przyjemność!

 

Ready? Let’s practise!POBIERZ Inwersja – teoria

POBIERZ Inwersja – praktyka

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Inversion

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie