Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

 

Hi guys!

Dziś mam dla Was nową porcję zadań! Tym razem nie będziemy analizować pojedynczego zagadnienia gramatycznego, ale wymieszamy WSZYSTKO! Innymi słowy, przed Wami USE OF ENGLISH!

Use of English to inaczej środki językowe, a zadania w tym stylu mają na celu sprawdzenie Waszej znajomości słownictwa i gramatyki i Waszych umiejętności posługiwania się nimi. Bardzo je sobie cenię – traktuję je jak rebusy i całkiem dobrze się bawię przy takich „zagadkach językowych”.

Szczególnie polecam spróbowanie swoich sił osobom, które przygotowują się do egzaminu – tego typu zadania są ich nieodłącznym elementem!

 

Ćwiczenia są na poziomie B2, ale pojawią się tu również poziomy C1 i C2.

W pliku znajdziecie zadania na:

  • transformacje,
  • słowotwórstwo,
  • wielokrotny wybór,
  • uzupełnianie luk,
  • układanie fragmentów zdań.

Na ostatniej stronie podane są wszystkie odpowiedzi.

 

Now let’s get to work!

POBIERZ PLIK – Use of English poziom B2. Część 1

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Use of English – poziom B2. Część 1

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie