Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

OTO I ONE! Pierwsze zadania na moim blogu!

Tematem jest mowa zależna, czyli reported speech. Znajdziecie tu 3 strony z wyjaśnieniami oraz 3 strony ćwiczeń, do których dołączone są odpowiedzi.

Jak z tego korzystać? Jak tylko chcecie 😉 Ale moje sugestie znajdziecie poniżej:

 • zajrzyj na moje konto na Instagramie 5 stycznia 2021 lub do moich wyróżnionych pt. „Styczeń z angielskim” i obejrzyj moją mini lekcję,

 • pobierz plik Reported Speech – teoria i zapoznaj się z tym zagadnieniem. Przeanalizuj dokładnie treść, ale nie ucz się jej na pamięć!

 • pobierz plik Reported Speech – praktyka i rozwiąż zadanie z pierwszego dnia. Miej teorię pod ręką i szukaj w niej podpowiedzi,

 • sprawdź swoje odpowiedzi na stronie 4 pliku z zadaniami,

 • rozwiązuj zadania stosując metodę Spaced Repetition, czyli na drugi, czwarty, siódmy i jedenasty dzień po zapoznaniu się z reported speech!

No dobra, ale co robić w pozostałych dniach? Dbać o kontakt z angielskim w innej formie niż ćwiczenia – oglądaj seriale, filmy, youtube, czytaj artykuły, przeglądaj social media, słuchaj podcastów. Chłoń język skąd tylko się da!

Gotowi? Do dzieła!

PS. Zagadnienie mowy zależnej jest bardzo szerokie. W plikach omówione są jedynie najważniejsze zasady. More to come soon!

POBIERZ PLIK Reported speech – teoria

POBIERZ PLIK Reported speech – zadania

przeczytaj

KOMENTARZE

1 Comment

 1. Third conditional – English Teacher Magda
  19 stycznia 2021 @ 12:25

  […] guys! Reported speech i reporting verbs już opanowane? Jeśli tak, to czas na najnowszą porcję […]

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

magda-dams-o-mnie-sidebar

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie