Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Hi guys!🤎

Long time no see! 💫

Wracam do Was tu na blogu po dłuuuugiej przerwie!⏳️ Sporo się u mnie przez ten czas pozmieniało, ale od teraz chciałabym publikować tu bardziej regularnie i dzielić się z Wami wiedzą.

Na pierwszy ogień idą NOWE ZADANIA ze ŚRODKÓW JĘZYKOWYCH!✒️ Do matury zostało niecałe pół roku, więc to dobra pora, żeby już wziąć się za przygotowania. A może myślisz o zdawaniu FCE lub CAE? Use of English to ich stały element, więc te ćwiczenia na pewno Ci się przydadzą!

W poniższym pliku znajdziesz aż 3 zadania na LUKI ZAMKNIĘTE. Przeczytaj dokładnie wszystkie teksty, a następnie wybierz jedną poprawną odpowiedź a,b,c lub d tak, aby poprawnie uzupełnić zdania.

LINK DO KARTY PRACY 📜

Naturalne połączenia słów

I jak Ci poszło? Koniecznie napisz w komentarzu!

A ja zdradzę Ci klucz 🗝 do prawidłowego rozwiązywania zadań z lukami.

To… kolokacje! Ich znajomość jest sprawdzana na każdym egzaminie! Ale czym one właściwie są?

To po prostu często występujące połączenia słów w danym języku, np.

♟️„make dinner” zamiast „do dinner”,

♟️„black tea” zamiast „dark tea”,

♟️„watch TV” zamiast „observe TV”.

Znając te wyrażenia (które, uwaga, nie zawsze przetłumaczymy słowo w słowo na polski!) Twój angielski stanie się płynny, naturalny, a Ty nie będziesz tracić czasu na zastanawianie się jakiego wyrazu użyć podczas wypowiedzi, bo wiesz co się z czym łączy!

Brzmi jak coś, czego właśnie potrzebujesz?

Sprawdź mój workbook SŁÓWKO DO SŁÓWKA. POŁACZ WYRAZY I BRZMIJ NATURALNIE! 📖 aby poznać ponad 250 kolokacji w kontekście i przećwiczyć je w interaktywnych zadaniach! Koniec z tłumaczeniem w głowie i sklejaniem niezgrabnych zdań!

Kliknij tu i daj się wciągnąć w świat kolokacji!🪄

przeczytaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.

Zadania na luki zamknięte

Nazywam się Magda Dams i kocham angielski! Inspiruję do odnalezienia radości w nauce tego języka dzięki mojej pasji, wiedzy oraz wysokiej jakości materiałom. Wierzę, że i Ty możesz posługiwać się angielskim pewnie, płynnie i poprawnie! Szczególnie mi bliskie są egzaminy Cambridge oraz matura. Brzmi jak coś dla Ciebie? Dołącz do mojej społeczności i rozwiń językowe skrzydła!

magda-dams-grafika-obserwuj-mnie